Търсим теб за лято 2026!

Ако си млад, креативен, обичаш да се забавляваш и мечтаеш за незабравимо лято край морето, значи си на правилното място!

Превърни хобито си в работа и изживей лятото на мечтите си! Присъедини се към нашия екип от аниматори и създай незабравими спомени както за себе си, така и за гостите на хотела.

чакваме те с нетърпение!

Какво търсим?

Какво предлагаме?

Период 15.05 – 22.09.2026г.

Искам да стана аниматор!

Търсим аниматори за нашите екипи в:

Присъедини се към нас и изживей едно незабравимо лято на българското Черноморие!

Защо да стана аниматор?

Да прекараш цялото лято на морето с екип от млади хора, които мислят като теб — звучи като мечта, нали?
За нашите аниматори тази мечта се превръща в реалност!

Не е нужно да се тревожиш за пътя до курорта — ние поемаме разходите ти за придвижване с автобус, влак или друг транспорт, за да стигнеш спокойно до мястото, където започва твоето лятно приключение.

Анимацията е преди всичко много забавление, нови приятелства и динамика… но също така е и отговорна работа, която те учи на дисциплина, комуникация и работа в екип.

Преди да започнеш, ще преминеш през няколкодневно обучение, където ще научиш всичко необходимо, за да бъдеш уверен и подготвен за сезона. Обучението е напълно безплатно.

Анимацията е не само работа...

Но и създаване на нови контакти и приятелства, придобиване на нов опит, откриване на интересни места и опознаване на страната с очи, различни от тези на класическия турист. Освен това, ако обичате да спортувате, да работите с деца или да танцувате, дори няма да разберете, че работите, ще се наслаждавате на лятото, а времето, прекарано на морето, ще премине като миг.

Анимацията е просто чудесна лятна работа и всеки, който все още не се е сблъскал с нея, определено трябва да опита. Повярвайте ни, има повече смешни и забавни моменти, отколкото си мислите :).

Защо да изберете именно нас - Александрия ?

Alexandria е лидер на туристическия пазар в областта на анимационните програми. Преди да отидете:

Как да стана аниматор?

За да станеш аниматор в Александрия, е необходимо да попълниш формуляра по-долу и ние ще се свържем с теб за интервю, на което ще ти поставим много лесни и приятни артистични задачи, за да проверим твоите умения и способности.

Период 01.05 – 22.09.2026г.

Какво очакваме от вас?...

Търсим млади, усмихнати и енергични хора, които не се страхуват да се изявяват и с желание приемат нови преживявания. Ако си навършил 17 години и говориш английски език, ако обичаш спорта, танците и имаш артистични заложби — мястото ти е при нас. Важно е да умееш да работиш в екип, да бъдеш креативен, отворен към хората, позитивен и да обичаш децата. Работата като аниматор изисква и гъвкавост в графика, но в замяна ти дава едно незабравимо лято, изпълнено със забавление и нови приятелства.

Търсим хора, които наистина искат да си изкарат добре на морето — да се забавляват, да растат, да опознават нови хора и да създават спомени. Но също така и личности, които не се отказват при трудности. В нашата работа понякога има предизвикателства, но най-ценни са тези, които вместо да се отчайват, търсят решения.

И най-хубавото? Ние сме до теб през цялото време. Подкрепяме те, насочваме те, помагаме ти да се справиш и да се развиваш. Защото успехът на нашия екип е успех на всеки един от нас.

Готов ли си за своето морско приключение?

Какво очакваме от вас?...

Период 15.05 – 30.09.2025г.

Нашите аниматори:

Михаел Павлов

В кой хотел си работил?
Работих няколко лета в Хотел Хермес, който се намира в град- Царево.
Най-важното за мен, беше това, че ме научи да комуникирам с много различни хора. Плюс голямото предимство, работата в екип. Комуникацията и работата в екип са две предимства, които са много важни в живота. Мога да кажа, че аниматорството в Александрия, положи много добри основи, върху които да стъпя и да се развивам.
Моят незабравим спомен е всеки ден от лятото.
На тези които се колебаят бих казал, Ако искаш да се забавляваш, движиш, танцуваш, комуникираш, развиваш умения по време на работа. То това е твоето място. Увери се сам/а.

Стела Стоянова

Какво означава за теб работата ти като аниматор?
Работата ми като аниматор за мен беше уникален опит. Помогна ми значително да подобря моето самочувствие и умение да говоря пред публика. Тя беше и едно вълнуващо пътешествие, изпълнено с креативност и радост.
Работих две години в хотел Хермес Александрия клуб – Царево
Трудно е да избера само едно, но ако трябва да подчертая най-важното, това е екипната работа. Поддържането на добри отношения с колегите не само облекчава работния процес, но също така създава незабравими приятелства.
Имам безброй прекрасни спомени от анимацията и отново ми е трудно да избера само един, но бих избрала танцовите шоута. Преди всяко излизане на сцената усещах леко трептене в корема, но в момента, в който стъпвах на нея, ставах съвсем друг човек. Забавлението е на максимум и това чувство ще остане завинаги в сърцето ми.
Не се колебайте! Тази работа не само носи удоволствие: това е зашеметяващо приключение, което разкрива нови черти на твоят вътрешен свят. Дори ако си по-притеснителен тип, вероятно ще откриеш нови и вълнуващи страни от себе си. Рискувай, няма да сгрешиш!

Мария Занева

Какво означава за теб работата ти като аниматор?
Работата като аниматор е много повече от това да предоставяш някакъв вид забавление на хората. Работата като аниматор е да се забавляваш ЗАЕДНО с хората, независимо дали са гости или колеги. Аниматорът не носи само клоунски костюм. Аниматорът не рисува по цял ден в детския клуб. Аниматорът е танцьор, актьор, спортист, артист, приятел. Като първа работа, аниматорството ще ми остане в сърцето, с прекрасни летни спомени и много нови приятелства.
Хотел Жерави, Приморско
Като човек, който страда от социална тревожност, работата като аниматор ме научи да не се боя да създавам нови приятелства, научи ме да не се боя да се изправям срещу предизвикателства и най-вече ме накара да разбера, че работата може да бъде забавна, разнообразна, отключваща креативността в човека.
Спомените за безброй…но се чувствам късметлийка, че рождения ми ден е през летния сезон, защото това да видиш всички твои любими колеги и гости да станат на крака и да честват празника, пеейки и танцувайки заедно с теб…след което да те метнат в басейна, е истинско щастие.
Тези, които са стигнали до колебание, вече са направили първата стъпка. Щом ви е минало през ума, че тази работа би била подходяща за вас, няма смисъл да се колебаете. Никога няма да разберете дали нещо ви харесва, без да му дадете шанс. А какво по-хубаво от това да се даде шанс на нещо ново?

Елена Русинова

Какво означава за теб работата ти като аниматор?
Лично за мен, това да работиш като аниматор е наистина интересна работа. Имаш много социален контакт с хора, правиш приятелства и всеки един ден и изпълнен със смях.
Работила съм в няколко хотела. Била съм в Жерави-Приморско, Жерави Бийч – Слънчев бряг, Белведере – Приморско и една седмица в Хермес – Царево. Последната година бях в Белведере.
Най-важното, което на учих като аниматор, е да имаш търпение, да си винаги откровен и също така винаги да можем да разчитаме едни на други с колегите.
Имам много незабравими спомени, не знам дали мога да кажа само един. Но може би, бих казала че сега последната година, организирахме нещо ново и това беше Семеен Ден, но Делегати срещу Аниматори. Като в този ден гостите също участваха. Беше много забавен и различен от другите семейни дни.
Няма защо да се колебаете. Никога няма да съжалявате, ако работите като аниматори. Ще намерите много весели хора, които ще ви станат ваши приятели. Учите нови езици и ежедневието ви, ще е пълно със всякакви емоции.

Валери Желязкова

Какво означава за теб работата ти като аниматор?
Работата ми като аниматор беше едно незабравимо приключение. Тази работа означава наистина много за мен, защото придобих много нови умения, прибрах се с незабравими спомени и с много нови приятели.
Работих две лета в два различни хотела Жерави и Белведере, и двата в Приморско.
Работата ми ме научи как да бъда общителна, да говоря пред публика, научи ме на работа в екип, на дисциплина и най-вече как да се забавлявам.
Нямам един точно определен любим спомен, но един от тях е, когато с колегите ми посетихме Аквапарка в Приморско. Всички дни са изпълнени с много забавни случки и се създават още много спомени.
Няма защо да се колебаете, опитайте. В началото и аз имах известни колебания, но всеки един ден там си струваше и не съжалявам за нищо. Направете го и няма да останете разочаровани. Това е едно приключение, което ще ви даде много.

Зорница Попова

Какво означава за теб работата ти като аниматор?
Работата като аниматор за мен означава разширяване на хоризонта- работа с чужденци, много нови преживявания, напускане на комфортната ми зона, уроци и спомени, които ще си останат с мен за цял живот!
Работила съм в хотел Хермес в Царево.
Най-важното, на което ме научи работата е, че най-хубавите неща се намират отвъд пределите на комфортната зона.
Незабравимият ми спомен е последният ден на полската аниматорка Вера, когато всички аниматори скочихме заедно в басейна след клубните танци. Смехът и плясканията на гостите само направиха момента още по-хубав.
НЕ СЕ ЧУДЕТЕ И КАНДИДАТСТВАЙТЕ, НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАТЕ!!!

Александър Караманов

Какво означава за теб работата ти като аниматор?
Тази работа ми доставя удоволствие и е едно постоянно предизвикателство. Дава ти се задача – отиваш на басейна (например) и трябва да се организира аква- гимнастика. Но нито ти нито хората на басейна знаят КАК точно ще се случи това. За мен предизвикателството е че всеки път трябва са се настроя според хората които са там.А те всеки път са различни и в различно настроение.Освен това аз трябва да съм готов и с програма. Да де ама какво разбирам аз от гимнастика ? Аз съм актьор. Тоест аз трябва да се обуча в някаква средна степен на основните упражнения. . Което пак е предизвикателство. И не на последно място тази работа ти дава шанс да посетиш толкова много интересни места за които никога не би се сетил…- ФАКТ
хотел Белведере Александрия клуб – Приморско и хотел Хермес Александрия клуб – Царево
Тази работа ме предизвика да развивам повечето от изкуствата – (не само актьорското което съм завършил) тоест пеене ,танци, рисуване , акробатика, различни видове спорт … научих чешки език. . (знам цели 20 думи и ги въртя както си знам..😂) но хората ме разбираха. . спечелих приятели за цял живот…
Охххххххххооооооо е тук ще е дълго…. Ще се прави аква гимнастика на басейна. Нямаме хора. А точно до басейна на шезлонги лежат 1 цяло семейство – майка , баща и 10г. дете и четат книги – и никакво внимание.Поканих ги – те отказаха. Пробвах със смешки – те се позахилиха… но пак отказаха. Тогава включих турбото, на 3- мата им взех книгите, затворих ги и им казах че ще им ги дам ако изтанцуват с нас само 1 танц. Те се съгласиха- нямаха избор. Танца свърши , те се поразкършиха и пак седнаха да четат.Оставих ги . Започва втората песен… ,а от някъде пристига колега – аниматор (чех) да танцува. . вижда семейството с книгите , без да ги пита им взима книгите , затваря ги , хваща ги за ръце и ги вдига пак да танцуват … те докато кажат че до сега са скачали. .. той не ги слуша, а само им вика – давай , давай, давай… След тази случка хората за 10 дена не се явиха на басейна но накрая дойдоха да ни благодарят и казаха, че са изкарали супер… дали щото се криха от нас… не знам. . На вечерна програма аз имах любима песен която пеех на хората speed на B.Idol. Песента тече, аз се дера а на бийч- бара група рокери с моторите ( приятели на колега). Изведнъж аз преставам да чувам музиката – заглушена от рева на мотори. Рокерите се изкефили на парчето, качили се на моторите , и докато аз пеех а колегите подскачаха ,започнаха да въртят в кръг около нас с моторите , а накрая ги паркираха пред нас на сцената. Качиха ни и започнаха да въртят задните гуми на място. Такова шоу стана… хората си мислеха, че това е репетирано, а то просто се случи .. на другия ден ме вижда баш- шефа и аз си помислих…“ Айдеееееееее сега ме наказаха“… а тя ( г- жа Игнатова ) се усмихна и ми каза: – Саше вчера на бара какви сте ги вършили. .( пауза) страхотно шоу сте направили.. браво ….хората са удивени.. ти си го измислил и имаш бонус… аз докато кажа, че нямам нищо общо.. и тя замина. .. е после почерпих рокерите. .. Това са само малка част от историите като аниматор.
Какво да кажа – хора, тази работа не е за изпускане.Парите ще си ги ВЗЕМЕТЕ на време – ФАКТ. (Защо според Вас са връщах в продължение на 9 сезона…) Ще научите много нови неща ,ще се запознаете с много готини хора и ще си създадете уникални спомени.Само ви трябва желание- това е..

Формуляр за кандидатстване:

Период 01.06 – 22.09.2026г.